BMB_DSC5990

Gdynia, 29-03-2017

BIEGUN: MORSKA BRYZA za nami!


Blisko 400 zawodników, kilkanaście drużyn oraz aż 80 rodzin zdobyło swój „Biegun możliwości” w gdyńskim Kolibki Adventure Parku. Tym razem organizatorzy biegu przygotowali czterokilometrową, urozmaiconą trasę i kilkadzisiąt spektakularnych przeszkód. Uczestniczy zmagali się z „Morską bryzą” czyli 20kW wentylatorem, ogromną konstrukcją połączonych 10 przeszkód oraz zapierającą kilkudzisięciometrową zjeżdżalnią.

Dwudniowa impreza została podzielna na sobotnie starty indywidualne oraz niedzielną rywalizację sztafet i oryginalny bieg całych rodzin, gdzie rodzice pomagali dzieciom pokonać największe przeszkody. Jak się okazało, nawet kilkuletnie dzieci poradziły sobie doskonale. Unikatowa formuła imprezy spodobała się do tego stopnia, że już teraz zapowiedziano powtórkę.

Ponownie, jak przy poprzedniej edycji, tylko jeden zawodnik zdeydował się na pokonanie wszystich 4 okrążeń. Był to Nikodem Wróbel z teamu Dirty Sparrows, któremu pokonanie 16 kilometrowej trasy zajęło 2 godziny i 23 minuty.

Kolejna edycja Bieguna odbędzie się 18 listopada i będzie jednoczesnym zakończeniem sezonu biegów przeszkodowych w Polsce. „Strzał z liścia”, bo tak nazwano zawody, również zostaną podzielone na starty indywidualne z falą ELITE, start sztafet, a także wspominany bieg całych rodzin. Tym razem przewidziano 5,5 kilomtrową pętlę, którą będzie można pokonać maksymalnie trzy razy.


Grzegorz Brandt
BIEGUN
T: 48 601657851
e-mail: biegun@adventurepark.pl

Do pobrania